Genel :

bilimist

bilimist Yazdı...Gelecekten gelen adam john titor

22 Kasım 2015 Bu içerik 4.741 kez okundu.

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000-2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir. John Titor'un söyledikleri birçok tartışmaya konu olmuştur.


Mart 2001'de yeni yazılar göndermeyi bırakmış olsa da, hiçbir zaman bu işin arkasında kimin olduğu bulunamamıştır. Gerçek kimliği hakkında birçok teori vardır. En popüler fikre göre, timetravelinstitute.com veya anomalies.net sitelerinden birisinde bir yöneticidir. Daha birçok teori vardır, bunlardan birisi; yazar Douglas Adams'ın bu işe karıştığıdır. (Adams, Titor'un yeni yazılar eklemeyi bırakmasından birkaç ay sonra ölmüştür). timetravelinstitute.com/ttiforum/showflat.php?Cat=&Board=time_travel&Number=38696&page=0&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1 adresinde kriptolojist olduğunu söyleyen Cipher adlı üye, TimeTravelActivist [Javier Cortez] adında bir forum üyesinin, yazılarındaki linguistik benzerliklerden yola çıkarak, John Titor olduğunu iddia etmiştir. TimeTravelActivist, John Titor adı geçen siteye yazdığı sıralarda foruma üyedir ve John Titor'un yazdıklarına en çok itiraz eden kişilerdendir. John Titor foruma yazmayı bıraktıktan sonra da TimeTravelActivist yazmaya devam etmiştir. Bundan önce de communities.anomalies.net/forum/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/24662/page/1/fpart/1 adresinde benzer bir çalışma yapılmış ama bir sonuç çıkmamıştır.

JOHN TiTOR
bu başlık altında herkesin gördüğün ziyade çoğunlukta herkesin bilmediği şeyleri paylaşmak istiyorum bunlardan biriside ilgimi çeken kişi john titor
anlatılan hikaye,yazılan hatta ve hatta IBM mühendislerinin böle bir olayın mümkün olabilceği sölemesi üzere gerçekten olay yaratan John titor 2038 yılında yaşayan bir mühendistir ,yaşadığı zamanda oluşan bir problemin sadece İBM bilgisayarlar ile çözülebilceği kanısına varır ve zamanının teknolojisi ile 1940'lı yıllara giderek IBM bilgisayarların kodlarından yararlanmak için geldiği söylenmektedir.... işin can alıcı noktası zaman yolcusu John titor'un almaya geldiği bilgisayarın apl ve basic yanında eski ibm kodlarınında okuyabildiğini idda etmiş, sonunda ibm mühendisleri ise olayın mümkün olabilceğini açıklamışlardır ..... adamın söledikleri hiçbir zaman çürÜtülememiş hep doğru söylemiş buda işin ilginç kısmı ... internette bol bol makale var buralardan okuyabilirsiniz arkadaşlar
John titor'un almaya geldiği bilgisayar 5100 dır buda resmi


Günlüğü:
adının takma isim olduğunu söyleyip, bir bloga gelecekle ilgili söylemler yazmıştır
-amerika ıraka ve ortadoğuya petrol için saldıracak,orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.
-2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak.çin-amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek.savaşın sonunda dünyada etnik kimlik,kültür kalmayacak.insanlar robotikleşme,üst kimliğe bürünme,tanrılaşma evresine girecek.daha az hastalanacak,daha uzun yaşayacak,doğru seçimleri daha rahat verebilecek (dan brown kayıp sembolde insanın tanrısallaştığını yazmıştır,nietzsche kitaplarında mükemmel insandan bahseder.) (Robotikleşme: İlluminatiyi andırdı.)
-2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak.bende bu anarşistlerdenim,zaman makinesini yalnızca biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk.düşmanımızın bilgisayar ağını hacklememiz için 1970 yılında üretilen ibm cihazının bilgisayar kodlaması gerekmektedir.bu cihazı alabilmek için 1970 yılına dönmem gerekirdi.fakat zaman ayarında hata yaptığımız için 2002 yılına geldim,görevim o bilgisayarı bulmak,daha fazla bilgi vermemem emredildi.

deyip, ortadan kaybolmuştur.kimisi bir yazarın ilgi çekmek kitabını satmak için böyle teoremlere başvurduğunu, suçladıkları yazarın vefat edince yazılarının devamının kesildiğini söylese de john titor'un dedikleri çürütülemedi. sadece teori olarak kaldı.

John Titor'un gelecekle ilgili verdiği başlıca haberler şöyledir:

✔ Amerika, Irak'a ve Ortadoğu'ya petrol için saldıracak, orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.

✔ 2015 yılında 3. Dünya Savaşı çıkacak. Çin-Amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek. Savaşın sonunda dünyada etnik kimlik, kültür kalmayacak. İnsanlar robotikleşme, üst kimliğe bürünme, tanrılaşma evresine girecek. Daha az hastalanacak, daha uzun yaşayacak, doğru seçimleri daha rahat verebilecek.

✔ 2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak. John Titor, kendisinin de bu anarşistlerden olduğunu, bilim insanlarının sayesinde zaman makinesini icat ettiklerini, düşmanların bilgisayar ağını hacklemek için 1970 yılında üretilen IBM bilgisayarının kodları gerektiğini iddia etmiştir.

Bu iddiaları ciddiye ne kadar almamız gerekir bilinmez. Ancak Titor, henüz karşı maddenin en azından halk tarafından ne olduğunun bilinmediği bir dönemde, CERN'de yapılacak deneyi de önceden haber vermiştir. Üstelik bu deneyin zaman yolculuğunun keşfi için öneminden de bahsetmiştirJohn titorun yazıları


Günlüğü:
adının takma isim olduğunu söyleyip, bir bloga gelecekle ilgili söylemler yazmıştır

-amerika ıraka ve ortadoğuya petrol için saldıracak,orada iç karışıklıkla 10 yıl civarı sürecektir.

-2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak.çin-amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın *****ürüsü çok yüksek olacak.milyonlarca insan ölecek.savaşın sonunda dünyada etnik kimlik,kültür kalmayacak.insanlar robotikleşme,üst kimliğe bürünme,tanrılaşma evresine girecek.daha az hastalanacak,daha uzun yaşayacak,doğru seçimleri daha rahat verebilecek (dan brown kayıp sembolde insanın tanrısallaştığını yazmıştır,nietzsche kitaplarında mükemmel insandan bahseder.) (Robotikleşme: İlluminatiyi andırdı.)

-2037 yılında bu düzene karşı çıkan anarşistler olacak.bende bu anarşistlerdenim,zaman makinesini yalnızca biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk.düşmanımızın bilgisayar ağını hacklememiz için 1970 yılında üretilen ibm cihazının bilgisayar kodlaması gerekmektedir.bu cihazı alabilmek için 1970 yılına dönmem gerekirdi.fakat zaman ayarında hata yaptığımız için 2002 yılına geldim,görevim o bilgisayarı bulmak,daha fazla bilgi vermemem emredildi.

John Titor'u en çok doğrulayan şeyler ise şunlar olmuştur


-Çok eski bir fotoğrafta modern giyimli gözlüklü birisinin John Titor olduğu şüpheleri vardı

- IBM 5100'in Mühendislerinin söyledikleri ise kan dondurmuştur. Bu John titor hikayesinin üzerine Bilgisayarın mühendisleri ile görüşülmüş ve şu yanıt alınmış '' Evet gerçekten de böyle bir fonksiyona sahip olduğunu bilmiyorduk görünce şaşırdık ve evet Debuglama işlemi bu bilgisayarda yapılabiliyordu Muhtemelen aradığınız adam bir şeyler biliyordu''. Bu cevap üzerine röportaj'ı yapanların kanı donmuş ve bunu yayınlamışlardır.


Her ne kadar kesin bulgular olmasa bile John Titor'un varlığını kanıtlayan bir çok belge ve döküman bulunmaktadır hatta bazı kişilere göre 2036'dan gelen John Titor olacak tüm bilgileri yayınlamış fakat 2036'daki hükümet aynı makine ile bu olaya karşı koymuş ve John Titor'u öldürmüştür ve karışıklık çıkarmasını önlemiştir yani Tanıdığımız john titor'un sadece bir isimden ibaret olduğunu söyleyenlerde bulunmaktadır.

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b