Teknoloji :

bilimist

bilimist Yazdı...Admob Nedir ? Admob Araştırmaları, mobil reklam nasıl yapılır

09 Kasım 2015 Bu içerik 5.041 kez okundu.

Google’ın reklam servislerinden biri olan AdMob, mobil uygulamalarınızda gelir elde edebileceğiniz bir reklam sistemidir. Tıpkı web sitelerindeki reklam alanında Adsense ve Adwords ile piyasanın büyük bir payını ele aldığı gibi Google mobil uygulamalarda da yeri kimseye bırakmıyor. 750 Milyon dolara Admob servisini satın alan Google mobil uygulamalarda da reklam yayınına devam ediyor.

Yine aynı sistemde reklamveren ve yayıncıları buluşturan Google bu servisi sayesinde mobil uygulama geliştiricilerine büyük bir kazanç kapısı açmış ve dolayısıyla mobil uygulama sektörünün gelişimine katkı sunmuş oluyor. Tıpkı Adsense’deki gibi yine aylık-kiralık veya işte mobil uygulamaların indirmesine bağlı değil tamamen reklamlara tıklama oranlarına bağlı bir gelir elde ediliyor. Aynı zamanda Google’ın geliştirdiği ilgili reklam çıkarma özelliği sayesinde kullanıcıların ilgileneceği reklamlar yayınlayarak gelirinizi arttırmış oluyorsunuz.

Eğer hali hazırda bir Adsense hesabınız var ise bunu hemen mobil uygulamalar için AdMob ile senkronize edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir reklam hesabınız bulunmuyorsa hemen buraya tıklayarak AdMob ile başvuru yapıp onaylandıktan sonra reklam yayınlayabilirsiniz. Aynı zamanda AdMob’un özel raporlama sistemleri sayesinde, en çok tıklama nereden alıyorsunuz, hangi yaş aralığı ve hangi ülke sizi ne kadar takip ediyor gibi bir çok detayı görebilirsiniz.

Admob NedirAdmob google'ın 750 milyon dolara satın alarak, mobil reklam sektöründe de farklılığını konuşturmak istemesi üzerine ( Admob ) yani mobile reklem ekleme anlamına gelmektedir.

Admob Amacı : Mobil reklam sektöründe Android'den para kazanmayı sağlayan bir platform.

Admob'a hemen başlamak ve para kazanmak için Admobu deneyebilirsiniz.

Admob ile Nasıl Para Kazanırım !
Admob'da yapmanız gereken öncelikle Admob'u ziyaret etmeniz olacaktır.Daha sonrasındagoogle hesabınız ile kullanıcı oluşturup onaylattıktan sonra arayüzü kullanmaya vereklamlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Üyelik oluşturduktan hemen sonra reklam kampanyalarını oluşturup admob'da para kazanmaya başlamıştır.

Admob Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde artık herkes internet yoluyla para kazanmanın yolları aramaya başladı. Sosyal medya kanallarıyla, sosyal ağlarla nasıl para kazanılır? Neler yapılabilir? İnternetten doğru adımlar uygulandığında para kazanmak hiç de zor değil.

İnternetten para kazanmanın yollarından biri Admob’dur. Nedir bu Admob? Nasıl para kazanılır? Nasıl uygulanır? Neler yapmak gerekir? Bu soruların cevaplarını kısaca sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Admob; mobil reklam ekleyerek para kazanmak olarak ifade edilebilir. Mobil reklam alanında android uygulamalarıyla para kazanmanın fırsatlarının yakalanmasını sağlayan uygulamadır. Google Adsense ile Google Admob’un karıştırılmaması gerekir. Admob, mobil uygulamalar için kullanılan bir uygulamadır. Mobil uygulamaya sahipseniz uygulama üzerinde admob kullanabilirsiniz. Google Adsense ise mobil görünümlü sitelerde (uygulama dışı), desktop ve tabletler vs. de kullanılan bir uygulamadır.

Peki bu Admob ile nasıl para kazanılır? Bunun için ilk yapılması gereken Admob uygulamasını kullanmaya başlamaktır. Sonraki aşama ise açacağınız bir Google hesabı ile arayüz uygulamasına geçip reklamlarınızı oluşturmaktır.

Reklamlarınızı oluşturmaya başladıktan sonra, uygulama sahiplerine ücreti ödenir. Bu ücretleri ödemek ise ücret ödenmesi ve reklamların dağıtım görevini yapan reklam servislerince yapılır. Admob uygulaması ise bu servislerin en çok tercih edilenidir.

Google, Admob uygulamasını satın olarak, kullanıcılarına güzel deneyimlerinden birini yaşatmaya başladı. İnternetten para kazanma yollarının fırsatlarını sunan Google Admob ile kullanıcılar, oluşturdukları reklamlar sayesinde para kazanmaya başladılar.

Google Admob uygulamasının ödeme işleyişi ise kullanıcıların reklam linkini takip etmesine göre değişiyor. Bir reklam ne kadar çok ilgi görürse o kadar çok kazanabilirsiniz. Google Admob, Iphone, Android ve Windows Phone platformlarında kullanılmaktadır.


Link: http://www.google.com/admob/

Yorumlar

Henuz yorum eklenmedi ilk ekleyen siz olun .Yorum Ekle
b